Gaudium Cantorum (se) představuje - 11. 11. 2021 - článek v "U nás v Čakovicích" (Sbor vystoupil pod vedením sbormistryně a sopranistky Štěpánky Heřmánkové. Vrcholem večera bylo vystoupení vzácného hosta, kytarového virtuosa Lubomíra Brabce.)
Sázavský klášter rozezněla hudba u příležitosti 17. listopadu - 18. 11. 2017 - článek v Benešovském deníku (Sbor vystoupil pod vedením sbormistryně a sopranistky Štěpánky Heřmánkové. Bernsteinovu Americu v klavírní úpravě pro čtyři ruce zahráli Dita Eiseltová a Michal Janiš. Společně se Štěpánkou Heřmánkovou se postarali také o klavírní doprovod celého koncertu.)
Gaudium Cantorum na cestách - 29.-30. 10. 2016 - článek "U nás v Čakovicích". Na sklonku října 2016 se uskutečnila dlouho plánovaná a připravovaná cesta komorního smíšeného sboru Gaudium Cantorum do Nizozemské provincie Limburg. Hlavním cílem byla společná hudební oslava 95. výročí založení nizozemského mužského pěveckého sboru Mannenkoor St. Caecilia Linne. Jímavou atmosféru celého hudebního víkendu umocnilo vystoupení na nedělní slavnostní mši v impozantní katedrále Roermondu, kterou celebroval nizozemský biskup Frans Wiertz.
Co nového v komorním smíšeném sboru Gaudium Cantorum? - litopad 2016 - článek v časopise "Kbelák". Ve dnech 27. - 30. 10. 2016 absolvoval náš komorní pěvecký sbor Gaudium Cantorum výjezd do Holandska, kde se na pozvání sboru Mannenkoor St. Caecilia Linne zúčastnil slavnostního koncertu k 95. výročí vzniku sboru. ... protože nás v 19ti členném kolektivu zpívalo 7 Kbeláků, myslím, že se s tímto nádherným zážitkem můžeme hrdě pochlubit i v našem časopisu...
Jdeme si svou "vlastní cestou" - listopad 2013 aneb 10 let komorního smíšeného sboru Gaudium Cantorum. Článek v "U nás v Čakovících". Rok 2013 není jen jubilejním rokem pouze pro Základní uměleckou školu Marie Podvalové, ale také pro komorní smíšený sbor Gaudium Cantorum, který v ní našel své zázemí.
V Tuchlovicích se konaly hudební slavnosti - 12. 9. 2012 - článek v Kladenském deníku (závěrečný koncert v kostele sv. Havla: Rimma Kotmelová a Olinka Šroubková hrály na housle. Komorní smíšený sbor GAUDIUM CANTORUM se sbormistryní a sopranistkou Štěpánkou Heřmánkovou)
Výjimečné prostředí Národního muzea hostilo v sobotu výjimečný koncert. Na podporu Výboru dobré vůle Nadace Olgy Havlové se spojili čeští a holandští umělci, kteří podpořili dobročinnou myšlenku.
Hudba je univerzálním jazykem celého lidstva a katalyzátorem emocí. A proto je vždy dobře, když se hudba stává důvodem k setkání, muzicírování a šíření kultury.
prof. Jindřich Pazdera - houslista a profesor pražské AMU